tıb

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvadisi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Tıp Dünyasında Yeni Bir Boyut Kök Hücreleri

İnsan Genom Projesi'yle birlikte birçok hastalığın tedavisinde yeniliklerden bahsedilmeye başlanmıştır. Bir insanın bütün programının onun her hücresindeki DNA moleküllerine şifrelendiğini bilmemize ve bu bilgiye ait temel kodları da heceleyerek sökmemize rağmen, bu şifreli bilgilerin potansiyel halden görünür hale geçmesinin sırları halen çok kompleksliktir.

Tıbb-ı Nebevi

SİZDEN BİRİ YAĞ SÜRÜNMEK İSTEDİĞİ ZAMAN KAŞLARINDAN BAŞLASIN. ZİRA BÖYLE YAPMAK BAŞ AĞRISINI GİDERİR, KAŞLAR ADEMOĞLUNUN VÜCUDUNDA İLK BİTEN TÜYLERDİR.
HZ.MUHAMMED
(ALLAH'IN SELÂMI ÜZERİNE OLSUN)

Hz.Muhammed! (Allah'ın salât ve selamı üzerine olsun) bir hadisinde:

"Sizden biri yağ sürünmek istediği zaman kaşlarından başlasın, zira böyle yapması, baş ağrısını giderir. Kaşlar Ademoğlunun vücudunda ilk biten tüylerdir." buyurur. (Hakim An Katade (RA) Râmuz- El Hadis)

X Işınları nasıl bulundu?

X IŞINLARININ BULUNUŞU:

X ışınları 19. yüzyılın sonunda Röntgen tarafından bulundu . Bu ışınlar havası boşaltılmış lambaların (Crookes lambası , akkor katotlu lambalar vb .) dışında da yayılırlar . Ampul yüzeyinin katot ışınlarıyla bombardıman edilen kısımlarında meydana gelirler . Röntgen bulduğu bu ışınların yapısını bilmediğinden bunlara X adını verdi . X ışınları yaygın olarak x ışını tüplerinde ve son zamanlarda büyük hızlandırıcılarda (senkrotron ışıması) üretilmektedir . Bunlar,özellikle madde içine girme özellikleri bakımından kullanılır.

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş